Ubytovanie v Bojniciach, Penzion Teddy sa nachádza v centre kúpeľného mesta Bojnice, ktoré patrí k vyhľadávaným turistickým, spoločenským a športovým strediskám na Slovensku, ubytovanie na slovensku, ubytovanie v bojniciach, ubytovanie bojnice. Penzión TEDDY ubytovanie Bojnice

.

Ubytovanie v Bojniciach Penzion Teddy ubytovanie v bojniciach ubytovanie bojnice ubytovanie na slovensku Penzión TEDDY ubytovanie Bojnice Penzión TEDDY ubytovanie Bojnice Penzión TEDDY ubytovanie Bojnice

...
   Bojnický zámok

   Najväčšou kultúrnou a hlavne historickou pamiatkou mesta Bojnice je Bojnický zámok. Táto majestátna stavba ja dominantou mesta Bojnice a je vzdialený od penziónu Teddy 10 minút pešou chôdzou. Malá vzdialenosť umožňuje fantastický výhľad z izieb penziónu na najnavštevovanejší zámok na Slovensku. Podstatnú mieru zásluh na vysokej návštevnosti má aj samotné múzeum Bojnice, ktoré na Bojnickom zámku organizuje pravidelne kultúrne a spoločenské podujatia ako napr. Medzinárodný festival duchov a strašidiel, Rozprávkový zámok, Rytierske dni, Valentínsky víkend na Bojnickom zámku, Šľachtické Vianoce a Traja králi na zámku
   Lipa kráľa Mateja

   Súčasťou Bojnického zámku a okolia je Lipa kráľa Mateja. Je to najstaršia lipa na Slovensku, jej vek odhadujú na viac ako 600 rokov. V jej blízkosti sa nachádza prezidentská lipa, ktorú zasadil prezident Ivan Gašparovič.
   ZOO Bojnice

   50 m za Bojnickým zámkom je vstup do ZOO Bojnice, ktorá je otvorená počas celého roka. Zaujímavosťou ja pavilón slonov a novovybudovaný pavilón opíc a šeliem. ZOO je ideálnym miestom na strávenie krásneho dňa pre rodiny s deťmi.
   Sokoliari Aquila Bojnice

   Originálnym kultúrnym spestrením pre návštevníkov Bojnického zámku a ZOO je vystúpenie sokoliarov. V prírodnom amfiteátri za štýlovou Zámockou reštauráciou predvádzajú svoje umenie členovia klubu sokoliari aqiula. V zaujímavom vystúpení Vás záujmu predstavenia šermiarov z obdobia baroka a Stredoveku v originálnych dobových krojoch, brušné tanečnice, večerná ohňová šou a ukážka fakírskeho umenia. Počas celého dňa Vám umožnia odfotografovať sa s dravcom na ruke.
   Múzeum praveku – Prepoštská jaskyňa

   Cestou od penziónu do historického centra Bojníc sa nachádza Múzeum praveku, ktorého súčasťou je Prepoštská jaskyňa. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili... Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ, vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou...).
   Termálne kúpalisko ČAJKA BOJNICE

   Počas letnej turistickej sezóny v okolí penziónu môžete navštíviť kúpalisko Čajka Bojnice s termálnou vodou, novými bazénmi a toboganmi alebo Plážové kúpalisko medzi Prievidzou a Bojnicami nachádzajúce sa od penziónu 300 m.
   Kúpele Bojnice

   
Pre milovníkov termálnych prameňov odporúčame navštíviť kúpele Bojnice, ktorých súčasťou je saunový svet, wellness, fitnes centrum. Kúpele Bojnice ponúkajú svojím návštevníkom aj kozmetické služby, pedikúru, kaderníctvo... .
   Šport centrum Bojnice

   Pre aktívnych športovcov nad kúpeľmi Bojnice je postavené Šport centrum Bojnice kde sa nachádza tenisová hala, tenisové kurty, bežecká dráha, profesionálne fitness centrum so saunou a masážami.
   Jazdecký klub Mitani

   V okolí mesta Bojnice je množstvo športových atrakcií ako napríklad Jazdecký klub Mitani Kocurany 8 km. Pre rodiny s deťmi ideálne miesto na prežitie pekného popoludnia v čarokrásnej prírode s možnosťou povoziť sa na jazdeckých koňoch.
   Športoviská

   Pre vyznávačov športu sa neďaleko nachádza športová hala a zimný štadión, ktoré sú v prevádzke počas celého roka mimo letnej výluky - 1 km
   Minigolf Prievidza

   Ďalšou zábavkou, ktorá môže spríjemniť pobyt, je minigolf 10 min. cesty peši, alebo ak ste náročnejší v tomto športe tak po 5 km cesty do Koša Vás iste uspokojí golfový klub.
   Kúpele Chalmová

   16 km od mesta Bojnice sa nachádzajú kúpele Chalmová s termálnou vodou ,vírivou vaňou, saunou a masážami. Súčasťou areálu je plavecký a detský bazén. Výhodou kúpeľov je ľudová cena vstupného na celý deň 2€.
   Vyhliadkové lety, zoskoky padákom

   Zaujímavou atrakciou pre vašich blízkych je neďaleké letisko v Prievidzi, ktoré ponúka návštevníkom vyhliadkové lety. Za pekného počasia môžete vidieť z výšky celú panorámu Bojníc a celú Hornú Nitru. Pekným darčekom a prekvapením pre partnera je zakúpiť poukaz na tandemový prípadne sólo zoskok padákom, ktorý zabezpečuje aeroklub Prievidza www.zoskok.sk
   Hornonitriansky banský skanzen

   Horná Nitra je preslávená hlavne baníctvom. Do poručujeme prehliadku Hornonitrianskeho banského skanzenu v Cígli, ktorí leží 6 km od Bojníc. Dozviete sa veľa zaujímavostí o histórií baníctva.
   Lyžovanie v okolí
   Vďaka svojej polohe môže mesto Bojnice a okolie svojim návštevníkom ponúknuť relax a oddych aj v zimných mesiacoch. Pred večernou saunou alebo kúpaním sa vo vnútorných bazénov v kúpeľoch Bojnice môžete voľné chvíle stráviť lyžovaním na okolitých vlekoch Ski Remata ( 8 km ), Fačkovské sedlo ( 14 km ), lyžiarske stredisko Poruba ( 5 km )... .
   Rybolov v okolí

  Záujemcov o rybolov tu majú niekoľko možností, ako prežiť pekné popoludnie. Jednou z nich je  priehrada Kanianke 3 km, alebo priehrada Nitrianske Rudno 10 km, kde sa počas letnej sezóny dá prenajať windsurfing, vodný bicykel alebo čln. Tí, ktorý nevlastnia rybársky preukaz a chceli by si zachytať ryby môžeme odporučiť návštevu rybníkov na Remate 8 km, alebo vodný svet v Sebedraží 3 km, kde je možnosť chytať pstruhy, ktoré Vám na požiadanie pripravia na drevenom uhlí na grile.
COPYRIGHT (C) 2009 - 2019, WWW.PENZIONTEDDY.SK,
ALL RIGHTS RESERVED